Posted on: 16.03.2020 Posted by: Aurelia Kusz Comments: 0

Xiaomi podjęły doskonałą próbę przywrócenia porządku na rynku ultrabooków. Mi Notebook Air to świetna opcja dla tych, którym cena 13-calowych MacBooków wydaje się złym żartem, a budżetowe „Czarne walizki” innych producentów nie są miłe dla oka.

Laptop Mi okazał się dość mocny i nowoczesny, z bardzo przyzwoitą autonomią i przemyślaną ergonomią.

W ciężkich grach na nim, oczywiście, nie grać, ale dla każdego codziennego zadania, a niektóre, nie do końca codzienne, będzie idealnie pasować.

Ci, którzy nigdy nie pracowali z notebookami Apple, nie mogą docenić walizki narzędziowej, która trafia do ich właścicieli, ale Xiaomi wyraźnie docenił i w Mi Notebook Air jest duży gładzik, klawiatura motylkowa i Port Type-C, który tutaj, w przeciwieństwie do produktów Apple, sąsiaduje z dwoma znanymi USB i jednym HDMI, więc bez adapterów można łatwo zrobić. Jest też skaner linii papilarnych, który jest wbudowany w gładzik i zawsze pod ręką, ale nie przeszkadza w pracy.

Laptop jest wyposażony w szybki dysk SSD, a jego ekran jest bardzo wysokiej jakości i przyjemny.

Nawet pętle są wykonane tak, że praca na kolanach jest wygodna. Ale głośniki znajdują się na dole, więc film bez słuchawek będzie musiał obejrzeć, umieszczając Mi Notebook Air na stole. Czas pracy Mi Notebook to Air 6-7 godzin i nie jest to przyzwoity, ale nie zaskakujący wskaźnik. Co zaskakuje, to czas ładowania: w ciągu godziny laptop ładuje się prawie całkowicie. Ci, którzy nie są tak często w stanie siedzieć przez długi czas w pobliżu gniazdka, docenią.

Obudowa laptopa wygląda solidnie, jest zmontowana jakościowo, a materiałów nie można nazwać tanimi.

Praca za nim jest przyjemna. Xiaomi z powodzeniem pokonał kolejny stereotyp: pamiętaj, ile dodatkowego oprogramowania zwykle stawia producenta wraz z systemem Windows i zamiast odkrywania możliwości nowej zabawki trzeba wyczyścić niepotrzebne wersje próbne i bezużyteczne narzędzia. Tu ich nie ma. Tylko Windows i niezbędne sterowniki-minimalizm w najlepszym wydaniu!